Spolupracujeme:

 

 

NOVINKY

arr3Pracovní aku tříkolka     ... arr3Půjčovna nářadíNově jsme zprovoznily slibovanou půjčovnu... arr3Jakou zvolit správnou travní směs?Jakou zvolit správnou travní směs? Žádný trávník nevzniká jen z jednoho druhu trávy. Jedná se... arr3Kouzelné bylinky v naší kuchyniKouzelné bylinky v naší kuchyni Málokdo z nás si dovede představit vaření a pečení bez použití... arr3Prevence proti plísni sněžnéPrevence a postřiky proti plísni sněžné - zejména běžné pro trávník na podzim! Okrasný trávník nám... arr3Podzimní péče o trávníkPodzimní údržba trávníku! Chcete-li mít ze zelených ploch kolem domu, chaty či chalupy v příštím... arr3Extol nářadí pro Vás12.6. pátek Celodenní akce plná triků, které uvítá každý kutil a řemeslník. Novinky na trhu od... arr3světová jednička v Jiřicích22.5. pátekOREGON - jednička na trhu s motorovými řetězyCelodenní předváděcí akce světové novinky -... arr3Dřevěný programDřevěný program v Jiřicích, psí bouda s krytinou, stojan na dřevo různých délek, dětský dřevěný set.... arr3Proč chovat králíky? Proč dnes králíka chovat? Jaké jsou klady a zápory chovu? Co všechno králíci potřebují? A kde... arr3Nebojte se říznout do stromuNebojte se říznout do stromu - je ten pravý čas! Provést řez stromů je pro mnohé pěstitele... arr3Pokojové rostliny v ziměPokojovky vás potřebují v zimě více než jindy! Pokojových rostlin existuje velice bohatá množina...

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 404 Kč
skladem

KONTAKTY

Maradan Team s.r.o.
Jizerní 288/10
Benátky nad Jizerou I, 294 71
tel: +420 777 888 273
obchod(a)rmcentrum.cz
IČO: 031 365 91
DIČ: CZ031 365 91

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

ANKETA

Jak se vám tyto stránky líbí?

Velice moc 49% Líbí se mi 42% Nemnoho 4% Vůbec 6%

 


»

  

Jak správně vybrat řetěz pro vaší pilu?


Řetězy Oregon mohou být použity na značky všech výrobců motorových pil a to jak na významné značky jako jsou StihlHusqvarna a Dolmar,stejně tak jako na méně známé řetězové pily jako např. McCullochRyobi nebo Partner apod....

 

Technické parametry pilového řetězu

  Dělení neboli rozteč řetězu - tj. se rozumí vzdálenost mezi kterýmikoliv třemi po sobě následujícími nýty dělena dvěma, vyjádřeno v palcíchOREGON vyrábí pilové řetězy s roztečí 1/4 ", .325", 3/8 ".404", 3/4 "(rozměry v mm). Roztečpro všechny prvky řezacího systému (pilový řetěz,vodící lišta a řetězka) musí být stejná.
  Šířka drážky vodící lišty – měřeno v jakékoli částivodící lištyStandardní šířka drážky vodící lišty prořetězové pily je : 1,1 mm  (.043"), 1,3 mm (.050''),1,5 mm (.058''), 1,6 mm (0,63'').
  Počet vodících článků – počet lze snadno zjistit jednoduchým přepočítáním vodících článků v celé délce řetězové smyčky. Počet vodících článků je zpravidla sudé číslo (ale nemusí vždy tomu tak být).Tento parametr je často označován symbolem DL (z angl. Drive Links).

 

Informace doporučených technických parametrech řetězu lze obvykle nalézt na obalu - krabičce pilového řetězu nebo v návodu k obsluze pily,na vodící liště v podobě vyznačených symbolů nebo na internetové adrese výrobce.

 
Pokud používáte značku řetězů OREGONstačí si přečíst číselný symbol vyražený na každém vodícím článku řetězu. Ostatní výrobci řetězů také uvádějí tento údaj podobným způsobemna základě těchto informací můžete zvolit odpovídající řetěz.

 

 

Jak naostrzyć łańcuch pilarki?Ostření pilového řetězu je úkon, který bysteměli pravidelně provádět při používání Vaší řetězové pily v okamžiku, kdy klesá řezný výkon používaného řetězu

 

 

 

 

Počet vodících článků.

Například:  056E označuje celkovou délku smyčky řetězu s 56 vodícími články.

 

Vodící články řetězu se pohybují v drážce vodící lišty. Nejbezpečnější způsob jak koupit ten správný řetěz je uvést počet vodících článků na Vašem řetězu.

 

Typy pilových řetězů v závislosti na rozteči řetězu

Řetěz Low Pro s roztečí 3/8" – oblíbené lehké řetězy používané ve výkonově slaších motorových pilách. Hovorově nazývány také jako "Hobby" nebo  "Picco". Vyrábí se v provedení o šířce vodících článků:
  - Standard 1,3 mm 
  - Micro-Lite (úzká řezná spára) 1,1 mm 

Řetěz s roztečí .325" – řetěz nejčastěji používaný v profesionálních motorových pilách. Vzdálenost mezi vodícími články je menší než rozteč u Picco (Hobby) 3/8"(.375"), která umožňuje efektivnější a rychlejší řezání. Řetězy jsou dostupné v těchto šířkách vodícího článku :
  - Standard 1,5 mm
  - Micro-Lite 1,3 mm
  - značka Stihl 1,6 mm

Řetěz standard s roztečí 3/8" – profesionáli velmi používaný řetěz do profesionálních řetězových pil s vysokým výkonem (nad 3,5 KW). Uvedené dostupné šířky řetězu :
  - Standard 1,5 mm 
  - značka Stihl 1,6 mm 

Řetěz s roztečí .404" – širokopásmý velmi zřídka používaný řetěz. Nejčastěji používaný řetěz do lesních kombajnů (harvestorů). Dodáván ve dvou šířkách vodícího článku :
  - Standard 1,6 mm 
  - Standard 2,0 mm 

Řetěz s roztečí 3/4" – profesionální největší řetěz používaný v harvestorech a stacionárních řezacích zařízení.

Existuje pouze jeden typ řetězu :
  - Standard 3,1 mm

 

Typy pilových řetězů s ohledem na typ řezných zubů

 

  Řetězy s ostrým profilem - HRANATÉ - tyto řezné zuby snižují riziko zpětného vrhu a tím zároveň zvyšují výkon řetězových pil. Řetězy s tímto profilem jsou velice oblíbeny odbornou obsluhou pracující na denních těžebních prací. Vzhledem k charakteru řezných zubů se doporučuje používat tyto profily zejména pro řezání čstého dřeva. 
     
  Řetězy s kulatýmřeznými zuby - KULATÉ -  jsou ideální pro profesionální i soukromé uživatele řetězových pilVyznačují sevysokou rychlostí řezání dřevasnadnějším ostřením a údržbou.Používají se nejčastěji k řezání čistého nebo mírně znečištěnéhodřeva.
     
  Řetězy s univerzálním profilem - univerzální řezací zub. Nejčastěji používaný příležitostními uživateli řetězových pil. Tento řetěz charakterizuje vysoká životnost. 

 


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

N2VhM