Spolupracujeme:

 

 

NOVINKY

arr3Pracovní aku tříkolka     ... arr3Půjčovna nářadíNově jsme zprovoznily slibovanou půjčovnu... arr3Jakou zvolit správnou travní směs?Jakou zvolit správnou travní směs? Žádný trávník nevzniká jen z jednoho druhu trávy. Jedná se... arr3Kouzelné bylinky v naší kuchyniKouzelné bylinky v naší kuchyni Málokdo z nás si dovede představit vaření a pečení bez použití... arr3Prevence proti plísni sněžnéPrevence a postřiky proti plísni sněžné - zejména běžné pro trávník na podzim! Okrasný trávník nám... arr3Podzimní péče o trávníkPodzimní údržba trávníku! Chcete-li mít ze zelených ploch kolem domu, chaty či chalupy v příštím... arr3Extol nářadí pro Vás12.6. pátek Celodenní akce plná triků, které uvítá každý kutil a řemeslník. Novinky na trhu od... arr3světová jednička v Jiřicích22.5. pátekOREGON - jednička na trhu s motorovými řetězyCelodenní předváděcí akce světové novinky -... arr3Dřevěný programDřevěný program v Jiřicích, psí bouda s krytinou, stojan na dřevo různých délek, dětský dřevěný set.... arr3Proč chovat králíky? Proč dnes králíka chovat? Jaké jsou klady a zápory chovu? Co všechno králíci potřebují? A kde... arr3Nebojte se říznout do stromuNebojte se říznout do stromu - je ten pravý čas! Provést řez stromů je pro mnohé pěstitele... arr3Pokojové rostliny v ziměPokojovky vás potřebují v zimě více než jindy! Pokojových rostlin existuje velice bohatá množina...

ZBOŽÍ V AKCI

KONTAKTY

Maradan Team s.r.o.
Jizerní 288/10
Benátky nad Jizerou I, 294 71
tel: +420 777 888 273
obchod(a)rmcentrum.cz
IČO: 031 365 91
DIČ: CZ031 365 91

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

ANKETA

Jak se vám tyto stránky líbí?

Velice moc 49% Líbí se mi 42% Nemnoho 4% Vůbec 6%

 


» Zahrada, květiny v domě
Ochrana a regenerace trávníku udrží krásný vzhled!

Ochrana a regenerace trávníku udrží krásný vzhled!

Ochrana a regenerace trávníku udrží krásný vzhled!

? NEJLEPŠÍ OCHRANOU PŘED ZAPLEVELENÍM TRÁVNÍKU je pravidelné sekání trávníku zabraňující tvorbě semen plevelů. Tradiční metodou může být také ruční odstranění plevelů, ale to je při rozlehlosti trávníků velmi zdlouhavá a prakticky nekonečná práce. S výhodou pozžijte selektivní herbicidy, které likvidují dvouděložné a vytrvalé plevele. Pracujte při mírných teplotách 14 – 25 °C a na nové trávníky použijte nižší koncentrace.

POŠKOZENÁ MÍSTA V TRÁVNÍKU OPRAVUJTE! Nenechávejte je bez travního porostu, spálená či poškozená škůdci a plísněmi. Ať již je původem mechanický zásah nebo částečné zahynutí trávníku, můžete jej nejsnáze opravit pomocí nového vysetí správnou regenerační směsí. Travní směs Regenerace z řady Floria je vynikajícím pomocníkem. Novinkou je také Trávníková náplast. Produkt je přímo určen k obnově zničených míst a obsahuje substrát z kokosové rašeliny, semena, hnojivo a látku AQUA Cell zadržující vodu v blízkosti klíčících semen. Ve třech krocích pomocí jednoho výrobku zajistíte velmi rychlou obnovu poškozených míst.

JAK NA MECH V TRÁVNÍKU? Prevence je nejdůležitějsí. Mech zpravidla naznačuje, že je místo příliš zastíněné, zhutnělé nebo příliš vlhké. Půda je kyselá. Mechanicky se mechu můžete zbavit prohrabáváním, rozrušováním povrchu drnu a provzdušňováním. Pokud to nezabere, použijte chemii. Aplikujte hnojivo nebo chemikálie, které mech ničí a zčernalý mech pak odstraňte vějířovými hráběmi. Neházejte nikdy mech na kompost! Výborným pomocníkem v likvidaci mechu je přípravek Mech-STOP v produktové řadě Floria nebo Agro. Je třeba také trvale snižovat kyselost půdy dodáním zásadité látky, ideálně tedy vápníku. Vhodný je dolomitický vápenec či vápnitý dolomit.

KRTEK JE ODOLNÝ ŠKŮDCE V TRÁVNÍKU a velmi zdatný soupeř při našich snahách o vyhnání z pozemku. Jedním z humánních způsobů obrany proti krtkům je například hnojivo Floria s odpuzujícím účinkem proti krtkům. Obsahuje aromatické látky, které jsou nepříjemné a způsobují vyhání krtky z trávníku. Obsahuje zeolit, jež je těmito látkami napuštěn a který navíc provzdušňuje půdu, poutá živiny a potlačuje výskyt mechů.


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

YjNiODc1MW