KONTAKTY

Maradan Team s.r.o.
Jizerní 288/10
Benátky nad Jizerou I, 294 71
tel: +420 777 888 273
obchod(a)rmcentrum.cz
IČO: 031 365 91
DIČ: CZ031 365 91

 


»

  

Jak správně vybrat strunovou hlavu


 

Strunová hlava je asi největší spotřební položka křovinořezu, která se brzy opotřebuje a je proto nejčastěji měnitelnou částí. Originální nylonové strunové hlavy jsou obvykle drahé a ne vždy k dispozici v místních obchodech. Strunové hlavy s původem výroby v Číně jsou sice levné, ale jejich kvalita nemusí být vždy 100% zaručena a tomu odpovídá také jejich trvanlivost a použitelnost. Zajímavé řešení této situace navrhuje majitelům křovinořezů společnost OREGON, která zahájila výrobu univerzální strunové hlavy v Evropě a ve Spojených státech. 

 

Strunová hlava pro vyžínače s nízkým výkonem motoru.

 

Jet-Fit Mini
  

Použití: nízká tráva a plevel
Doporučený výkon motoru: do 30cm3

Montáž: Stejná jako u standardních hlav, dodáváno s maticemi a šrouby kompatibilním s většinou vyžínačů dostupných na trhu.


Univerzální 2 strunová hlava pro malé vyžínače. Určená pro domácí péči o trávu - pro sečení nízké a středně vysoké trávy a plevelů. Dodává se se sadou matic a šroubů kompatibilních s většinou vyžínačů dostupných na trhu. Po výběru příslušného šroubu stačí jen našroubovat hlavu na zařízení hnací hřídele. V modelu Jet fit mini není struna navinuta na cívku, ale je rozdělena na dva kusy o délce 20 cm a protažena skrz otvory vybavené spolehlivým zámkem. Doporučujeme použít žací strunu s hvězdicovým nebo kruhovým profilem o průměru 1,3 mm nebo 2,4 mm. Nízký profil hlavy umožňuje sekat trávu blízko země.

 
Głowica żyłkowa Jet-Fit Mini
 

 

 

Strunové hlavy malého a středního výkonu

 

Žací hlava univerzální malá
 

Použití: trávníkyvysoké trávyplevelemalé keře
Doporučený výkon motoru:
 od 25 do 33cm3

Montáž: stejně jako žací nůž 

 


Poloautomatická strunová hlava s univerzální montážním systémem, vyznačující se velmi robustní konstrukcí a vynikajícím vyvážením. Hodí se pro většinu na trhu dostupných křovinořezů s jednoduchým upnutím na šroub o průměru hřídele 20,0 mm nebo 25,4 mm. Doporučeno pro použití s žacími strunami o průměru až 2,4 mm. Nasazuje se jako žací nůž - hlava  a její spodní část je připevněna k převodovce pomocí podložky a matice. Navinutí nové žací struny netrvá déle než půl minuty a není nutné hlavu rozbírat. Stačí jen odříznout příslušnou délku struny a táhnout do poloviny a následně navinout na cívku pomocí knoflíku. Plášť strunové hlavy je vyroben z tvrdého technopolymeru pro dosažení vysoké odolnosti. Mosazné průchodky jsou odolné proti opotřebení.

 
Uniwersalna głowica żyłkowa 109 mm


 

 

Jet-Fit Semi Pro
 

Použití:  vysoké trávy, plevele, houštiny
Doporučený výkon motoru: od 25 do 40 cm3

Montáž: stejně jako žací nůž 


2 strunová hliníková strunová hlava navržena pro použití se strunou Flexi-Blade, která je díky zesílenému jádru velmi odolná a umožňuje sečení husté a těžké vegetace. Hodí se pro většinu na trhu dostupných křovinořezů s pevnou hřídelí. Výměna opotřebované části je velmi snadná a rychlá za použití předem nařezané nylonové struny o délce 26cm.

 
Głowica żyłkowa Jet-Fit Semi-Pro


 

 

Strunová hlava pro vysoký výkon

 

Žací hlava univerzální velká 
 

Použití: vysoká trávasilné plevelekřoví
Doporučený výkon motoru: nad 33cm3

Montáž: stejně jako žací nůž 


Profesionální model poloautomatické univerzální hlavy pro křovinořezy s vyšším výkonem. Pracuje se strunami o průměru 3,0 mm. Konstrukce a montáž je stejná jako v případě malé univerzální hlavy, liší se větší cívkou na navíjení žací struny a odolnou nárazovou miskou. Větší velikost znamená také větší hmotnost, takže není vhodná pro použití s křovinořezy s výkonem válců nižším než 33 cm3. Silný technopolymerový plášť a mosazné průchodky zajišťují delší životnost a větší odolnost strunové hlavy.

 
Uniwersalna głowica żyłkowa 130mm


 

 

Jet-Fit Pro
 

Použití: vysoké trávyhusté plevely, husté křovinykeře
Doporučený výkon motoru: nad 33cm3

Montáž: stejně jako žací nůž

 

Hliníková 4-strunová hlava Oregon Jet-Fit Pro je navržena pro nejnáročnější uživatele v oboru zahradnictví a hospodářské nebo lesnické práce. Čtyři samostatné struny rotují ve dvou různých úrovních, takže sečení je díky tomu účinnější. Spolu se strunami Flexi-blade nebo strunami TechniBlade je možné je použít na sečení tvrdých trav, keřů a dřevin až do průměru 20 mm. Jsou vhodnou alternativou ocelového žacího nože. Pokud je na křovinořezu používán žací nůž, zcela jistě je možné použít žací hlavu Jet-Fit hlavu. Montáž provedete stejným způsobem jako u nože. Zesílená nárazová miska - je dostupná jako náhradní díl. Jako jediná hlava na trhu umožňuje sekat i velmi silné porosty za použití struny TechniBlade o průměru 5,0, 6,0 nebo 7,0 mm nebo struny Flexiblade průměr 4,0 mm.

 
Głowica żyłkowa Jet-Fit Pro

 

ZmM3MDg